Wizualizacja systemów automatyki

Systemy wizualizacji odgrywają znaczącą rolę w automatyce przemysłowej. Wpływają na kontrolowanie pracy maszyn oraz zarządzanie procesami produkcyjnymi. To właśnie dzięki nim operatorzy mogą zarządzać określonymi parametrami. Interfejsy, które zostały stworzone w celu ułatwienia pracy człowieka, przybierają formę ekranów za pomocą których istnieje możliwość wprowadzania do systemu różnych informacji, a także pobierania niezbędnych danych dotyczących produkcji. Kierując się określonymi potrzebami naszych klientów, do wizualizacji danych dobieramy taką technologię, która będzie najskuteczniejsza w konkretnych warunkach.

Systemy wizualizacji zapewniają pełną kontrolę nad wszystkimi urządzeniami. Nie tylko informują o wszelkich zaistniałych awariach, ale także są w stanie archiwizować dane na temat problemów, jakie pojawiły się w przeszłości. Prosty w obsłudze interfejs, dostarczanie operatorowi wskazówek dotyczących najbardziej optymalnych rozwiązań, a także ograniczanie możliwości popełnienia przez nich błędów to czynniki zapewniające komfort pracy, co przekłada się na podejmowanie najbardziej trafnych i zarazem wydajnych decyzji.

To, czy w danej firmie lepiej sprawdzą się panele operatorskie, czy może bardziej rozbudowany system SCADA, zależy od indywidualnych potrzeb. Należy określić oczekiwany stopień zaawansowania wizualizacji. Panele operatorskie umożliwiają ekonomiczną prezentację informacji kosztem ograniczeń w zakresie możliwości funkcjonalnych. Natomiast system SCADA często jest wdrażany tam, gdzie występuje bardzo duża ilość procesów przemysłowych.

Bez względu na to, czy wizualizacja oparta jest na systemie SCADA czy też na panelach operatorskich, czytelne oraz dobrze przemyślane ekrany, stanowią kluczowy element efektywnej pracy operatorów. Nasi specjaliści pomogą Państwu wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie, które zwiększy wydajność oraz bezpieczeństwo wszystkich procesów.